top of page
Sök
  • Skribentens bildHantverkarskolan

Nya loggor för bättre försäljning!

Uppdaterat: 12 apr. 2021

Nu har vi gjort nya loggor för er som är våra kunder. Ni kan använda dem i er marknadsföring. Nya loggor finns till alla utbildningar i olika utföranden. Med dessa ska förståelsen öka för era slutkunder är tanken. Det finns ett visst motstånd mot E-learning eller webbutbildningar.


Man hinner inte ens förklara sig så har kunden sagt "NEJ". Med denna så framhäver vi att våra utbildningar är 50% lärarledda. Det skapar en tanke hos slutkunden och nyfikenheten vaknar.


Vill ni sälja era utbildningar som e-learning (50% lärarledd utbildning) måste ni bestämma er. Några av våra kunder har gjort det och fått ett nästan 95%-igt resultat. Alla vill inte ha webbutbildningar så är det. Dessa ska vi/ni som kund ta hand om såklart. Så bestäm er bara.


Här lite fördelar som ni kan säga till era kunder.

- 50 % Lärarledd utbildning - Förslå att era slutelever får 2 timmar kompledighet för att de läser hemma.

- Eller så läser de på jobbet när de får det lite lugnare

- Era anställda får mer information och får ut mer av utbildningen med 50% lärarledd utbildning än om vi ska utföra detta med en powerpoint.

- Ni kommer att ta hand om de praktiska och styra praktiken efter kundens behov

36 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla
bottom of page